KANADA VİZESİ

KANADA Vize İşlemleri

KANADA BASVURU ONLİNE

Kanada vize başvuru işlemleri VFS Global aracılığı ile başvuru sahibi tarafından şahsen yapılmalıdır.

Vize başvuru belgeleriniz eksiksiz ve orijinal olmalıdır. Türkçe belgelerinizin bir kısmının tercüme yapılması gerektiğini unutmayınız. Aksi takdirde vize başvuru süreciniz uzayabilir ya da red ile sonuçlanabilir. Kanada Konsolosluğu her zaman ek belge ya da bilgi talep etme hakkına sahiptir.

Vize başvurunuzun sonuçlanması 1-4 hafta arasında değişmektedir. Konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde başvurunuz geç sonuçlanmaktadır. Gidiş tarihinizin 2 ay öncesinde başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Kanada seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılamanız ve ülkenize geri döndüğünüzde yeterli maddi güce sahip olmanız gerekmektedir. Masrafları kendiniz karşılamayacaksınız sponsorunuzun hem kendi hem sizin masraflarınızı karşılama niteliklerine sahip olması gerekmektedir.

Kanada vize başvurunuz red edilirse itiraz hakkınız bulunmayıp, eksik ya da hatalı belgeleriniz düzeltilip vize başvuru profiliniz değiştirilip talebiniz doğrultusunda yeniden vize başvurunuzu yapabiliriz.

Vize başvurusunda kendinizi anlatacağınız mektupta ülkenize geri döneceğinizi ispatlamanız ve inandırmanız gerekmektedir. İş ve aile bağlarının yanında banka hesaplarınız da ön plandadır. Banka hesaplarında yüksek meblağ girişi açıklanmalı ve hesap geçmişinize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Vize ve işlem ücretleri kredi kartı ile online ödenip geri ödemesi bulunmamaktadır.

Kanada vize başvurusunda vize dosyanızı randevuyu organize ettiğimiz uygun tarihte ve saatte gitmeniz gerekmektedir.

Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu, Vize Başvuru merkezinde görüşme talep edebilir. Vize Başvuru Merkezi, bu konuda sizinle iletişim kurabilir ve ayrıca Online Başvuru Takip Sistemindeki durumunuz güncellenecektir. Vfs Global Vize Başvuru Merkezleri; İstanbul ve Ankara’dır.