İTALYA VİZESİ

İtalya Vize Başvurusu

BASVURU ONLİNE

Vize başvurunuzda pasaportunuzun güncel olmasına dikkat ediniz. Evlenme, boşanma vb. durumlarda güncel pasaport gerekmektedir.

İtalya vize başvurunuzda belgeler 3 aydan eski olmamalı, belgelerinizin aslını ve birer fotokopisini eklemeyi unutmayınız.


Konsolosluk tarafından mülakata çağrılabilir, belge listesine ek olarak sizden ek belge talep edebilirler. Seyahat tarihlerinizi kapsayan başka bir Schengen vizeniz var ise vize başvurunuz kabul edilmeyecektir. Vize başvurunuz normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 15 gün içinde sonuçlanır. Başvurunun sonucu ile ilgili karar ve vizenin verilme süresi Başkonsolosluğun yetkisindedir. Adınızda ya da soyadınızda ''Ö'' ve ''Ü'' harfi bulunuyorsa, yapacakları ilk İtalya vize başvurusu için yeniden dijital parmak izi vermelidirler. Daha önce yapmış olduğunuz bir Schengen vizesi başvurusunda dijital parmak izi vermiş olsanız dahi, bazı durumlarda Başkonsolosluk tarafından dijital parmak izi verme işleminin tekrarlanması için vize başvuru merkezine çağırılabilirsiniz. Bunun için vize dosyanızı başvuru sahibinin teslim etmesini tavsiye ediyoruz.

İstanbul, Bursa, Trabzon’dan vize başvurunuzu yapabilirsiniz.