İRLANDA VİZESİ

İrlanda Vize Başvurusu

- İrlanda Cumhuriyeti’ne seyahat için Schengen Vizesi geçerli değildir.

- Pasaport türüne bakılmaksızın, gri, kırmızı veya yeşil pasaport sahiplerinin, Umumi yani Bordo veya Lacivert pasaport sahipleri gibi vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

- İrlanda vize başvurusu için hazırladığınız tüm belgelerin aslı, tarihleri güncel ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.

- Belgelerinizin tercüme edilmesi gerektiğini unutmayınız.

- İrlanda vize başvurusunda hazırlamanız gereken dilekçe ile vize başvuru formundaki bilgiler aynı olması gerekmektedir. Vize memuru görüşme yapmak istediğinde bu bilgilerden farklı yanıtlar verirseniz vize başvurunuzun reddedilme riskini artırmış olursunuz. Banka hesabınıza yapılan ani para girişleri, sponsorunuzun ile ilgili olan bağlantınızın anlaşılmaması gibi durumlar vize reddine sebep olabilmektedir.

- İrlanda vize başvurusunda dosyanızı teslim etmeden randevunuzu oluşturmanız gerekmektedir.

- İrlanda vize başvuruları 10 iş gününde sonuçlanabilmektedir. Bazı işlem süreleri 8 haftayı bulabildiğinden erken başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

- İrlanda vize başvurunuzu tamamladıktan sonra dosyanız Büyükelçiliğine ulaştığında görüşme talep edebilir veya ek belge talebinde bulunabilir.

- Vize ücretinin ya da servis bedellerinin geri ödemesi yapılmamaktadır. Başvuruyu geri çektiğinizde ya da vizeniz reddedildiğinde geri ödeme alamazsınız.

- Uzun dönem İrlanda vize başvurunuz olumlu sonuçlandığında, İrlanda’ya ulaştığınızda 3 ay içerisinde GNIB başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

- Dil eğitimi vizelerinde Konsolosluğun belirlediği miktarın banka hesabınızda bulunması gerektiğini unutmayınız. Ani para girişleri dikkat çektiğinden açıklamanız gerekmektedir.

- İrlanda’ya aile, akraba, düğün vb. ziyaretlerde resmi belgeler yanında davetiye sunmanızda vize durumunuzu olumlu yönde etkilediğini unutmayınız.

- 18 yaş altı başvuru sahiplerinde seyahat edebileceğini kanıtlar belge sunmalı ve anne baba kimlik fotokopili muvafakatname olmalıdır.

- Vize başvuru yapacağınız merkezler; Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir ve Gaziantep’tir. Uzun süreli (D tipi) ve kısa süreli (C tipi) vizelerde başvuru belgelerinin değiştiğini unutmayınız. Güncel bilgiler ve başvurunuz için bizi arayabilirsiniz.

İrlanda vize belgeleri, İrlanda vize başvuru süreci, İrlanda vize ücreti, GNIB randevusu, Niyet Mektubu ve İrlanda vize işlemleri hakkında için bizimle iletişime geçebilirsiniz.