İNGİLTERE VİZESİ

İngiltere Vize İşlemleri

BASVURU ONLİNE

İngiltere vize başvurusu Biometri işlemleri mevcut olduğundan başvuru sahibi tarafından vize başvuru merkezine şahsen gidilmelidir.

İngiltere Kısa süreli vizeler 15 iş gününde, İngiltere Uzun süreli vizeler ise 12 haftayı bulabilen zamanda sonuçlanmaktadır. Seyahat tarihinizin 3 ay öncesinde başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Geçerli pasaportunuzun seyahat dönüş tarihinizden sonra 6 ay geçerli olmasına dikkat ediniz.

Seyahat sebebinizi anlatan bir mektup yazmanız vize dosyanızı inceleyen memurun gidiş amacınızı anlaması daha kolay olacaktır.

Vize başvuru sürecinde eksiksiz ve orijinal belge sunmaya özen gösteriniz.

Seyahat boyunca masraflarınızı karşılayacak miktar banka hesaplarınızda mevcut değil ise sponsorunuzun olması gerekmektedir. Sponsorunuzun neden sizin masraflarınızı karşılayacağını ve ne kadar miktar para olduğunu anlatmalı ve belgelerle ispatlamanız gerekmektedir.

Online vize başvuru formunuzu doldurabilmemiz için size gönderdiğimiz Vize Başvuru Formu’nu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmanız gerekmektedir.

Daha öncesinde herhangi bir ülkeden aldığınız vize reddiniz var ise bunu vize başvurusunda ibraz etmeniz gerekmektedir. İngiltere vize başvuru merkezleri Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’dir.

Konsolosluk vize dosyanıza destek olarak ek bilgi, ek dosya ya da görüşme talep etme yetkisine sahiptir.

Vize ücretlerinin ve işlem hizmet ücretlerinin geri ödenmeyeceğini unutmayınız.

Pasaportunuzu teslim aldığınızda kontrol etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa neden red aldığınız incelenmeli ve koşullarda değişiklik yapılabilirse talebiniz doğrultusunda tekrar başvuru yapabiliriz.