AMERİKA VİZESİ

Amerika Vize Başvurusu

Amerika vize başvurusunda başvuru sahibi bizzat bulunması zorunludur.

Mesleki durumunuza ve seyahat amacınıza göre vize türünüzü belirlemeniz gerekmektedir.

Amerika vize başvuru randevuları Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurunuzu ne kadar erken yaparsanız zamandan kaynaklı oluşabilecek sorunları ortadan kaldırmış olursunuz.

Vizeniz onaylanmadan uçak bileti ve konaklama için ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz.

Vize başvurunuz için DS160 formunuzun tamamının eksiksiz, doğru bir şekilde İngilizce olarak tamamlanması gerektiğini unutmayınız.

Vize başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgiler ile vize mülakatında verdiğiniz bilgiler doğru ve tutarlı olmalıdır. Yanlış bilgi beyan etmeniz vize başvurunuzun red edilmesine sebep olacaktır.

Vize mülakatında temiz ve bakımlı olmaya çalışın. Seyahat amacınızı ve Türkiye’ye geri döneceğinizi açıklamayı unutmayın. Soruları tek tek, özgüvenli ve tutarlı yanıtlamaya özen gösterin. Çelişkili yanıtlar vize memurunun karar değiştirmesini sağlayabilir. Bu yüzden vereceğiniz yanıtlar çok önemlidir.

Vize mülakatınızın vize memuru tarafından İngilizce yapılma ihtimali olduğunu da unutmayınız.

Vize sonucunuz mülakat sırasında belli olmaktadır. Eğer pasaportunuz ile beraber size red kağıdı verildiğinde vizeniz olumsuz sonuçlanmıştır. Mülakat sonunda pasaportunuz vize memuru tarafından teslim alındıysa vizeniz onaylandı anlamına gelmektedir. Pasaportunuzu en kısa 3 iş günü içerisinde tercih ettiğiniz PTT merkezine teslim edilecektir.

Amerika Konsolosluğu Ankara ve İstanbul’da bulunmaktadır.